Zaznacz stronę

Po wykonaniu całej konstrukcji usiedliśmy w biurze, aby pokazać jak będzie wyglądał domek jak już będzie wykończony.

Domek, który budujemy i który jest przedmiotem aukcji WOŚP jest domkiem do ogrodu dla dzieci do spędzania czasu z rówieśnikami.

Domek ma rozmiary:

– długość:        3,3m

– szerokość:     1,8m (razem z wykuszem 2,3m)

– wysokość:     2,3m

Wymiary wewnątrz:

– długość:        2,85m

– szerokość:     1,65m

– wysokość:     2m w najwyższym punkcie

Domek przeznaczony jest do zabawy i spędzania w nim czasu dla dzieci w każdym wieku i o każdej porze roku. Domek jest ocieplony wełną. Posiada drzwi stalowe i okno dwuszybowa PCV. Domek jest wyposażony w instalację elektryczną i oświetlenie LED. Świetnym rozwiązaniem jest okno, w którym można usiąść a nawet się położyć. Jest wyposażone w dodatkowe światło co sprawia, że jest idealne do czytania książek.

Wykonawcy:

Głównymi wykonawcami domku są Klara, Adam i Tata (Przemek)

Klara – 8 lat – chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej w Pogórzu k. Gdyni

Adam – 6 lat – chodzi do zerówki przedszkola nr. 49 w Gdyni

Tata – Przemek Śliwiński – architekt i właściciel firmy produkującej domy modułowe Smart-Mod w Gdyni. www.smart-mod.pl

Geneza projektu:

Moje dzieci od kiedy miały dwa latka zawsze pomagały mi w składaniu mebli. Jak tylko było coś do składania, to wyrywały mi wkrętarkę aby samemu poprzykręcać śrubki. Oczywiście robiły to pod moim nadzorem, ale widziałem, że sprawia im to wielką radość.

W 2020 roku w maju przygotowałem projekt domku, który w firmie wykonaliśmy dla Klary i Adama na dzień dziecka. Chciałem, aby moje dzieci miały swoje miejsce do zabawy z rówieśnikami podczas pandemii. Dzieci były bardzo zadowolone, ale żałowały, że nie mogły pomóc przy jego budowie. Obiecałem im, że jak będziemy mieli trochę czasu, to razem coś wybudujemy. Przyszła zima, dzieci przypomniały się z tematem i tak po pierwszej fazie projektu, przystąpiliśmy do budowy. Klara miała wtedy 7 lat i była w 1 klasie. Adam – 5 lat i był starszakiem w przedszkolu. Miałem małe wkrętarki i nimi zaczęliśmy, ale dość szybko przerzuciliśmy się na normalny sprzęt. Dzieci szybko podłapały proces budowy i tak powstała podłoga. Proces jej budowy można zobaczyć na pierwszych dwóch filmikach.

Były święta, nowy rok, przyszła wiosna i zaczęły się zabawy w ogródku, a podłogę odłożyliśmy na regał. Późną jesienią dzieci przypomniały o projekcie, a ja wpadłem na pomysł, że domek możemy wykonać na licytację na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Opowiedziałem o niej dzieciom. Powiedziałem, że to będą pieniądze za które zostanie zakupiony sprzęt do szpitali, aby pomagać i leczyć dzieci. Od razu im się ten pomysł spodobał. Poprosiłem także firmy, z którymi moja firma Smart-Mod współpracuje od lat, aby w miarę możliwości przekazały materiały na budowę. Większość z nich od razu się zgodziła i parę dni później mieliśmy potrzebne do budowy materiały. Bardzo im za to dziękujemy – ich loga udostępnione są na dole strony głównej www.domek-na-wosp.pl

Link do aukcji jest TUTAJ.

Zapraszamy do licytowania i obserwowania postępów prac nad domkiem.